logo

Polish (Poland)English (United Kingdom)
Centrum Nauki o Laktacji

Centrum Nauki o Laktacji istnieje od grudnia 2006 roku. Jest placówką kształcenia ustawicznego dorosłych wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych miasta stołecznego Warszawy pod numerem 931/K. Centrum jest organizatorem kształcenia podyplomowego dla lekarzy, położnych i pielęgniarek. Prowadzi kształcenie w zakresie opieki nad matkami i dziećmi, opieki okołoporodowej, zwłaszcza poradnictwa  laktacyjnego oraz żywienia. Od 2010 roku nosi imię dr n. med. Anny Oslislo.

NASZE KURSY prowadzone są według autorskich programów kształcenia, uzyskały akredytacje i zbierają najlepsze OPINIE.

NasiWYKŁADOWCY i TRENERZY to osoby, które przez ostatnie 20 lat tworzyły poradnictwo laktacyjne w Polsce i są uznanymi autorytetami w tej dziedzinie.

Zgodnie ze statutem placówki nadajemy znany w Polsce CERTYFIKAT - tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego (CDL)

Jako jedyna placówka w Polsce przygotowujemy do uzyskania znanego na całym świecie tytułu Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny (IBCLC)

Kształcimy też osoby o innych zawodach, które mając pozytywne doświadczenia pragną promować karmienie piersią, wspierać matki w sytuacjach trudnych, organizować promocję zdrowia w środowiskach lokalnych. Osobom zajmującym się promocją nadajemy też tytuł Promotor Karmienia Piersią (PKP). Zobacz ŚCIEŻKI EDUKACJI LAKTACYJNEJ

DORADCY LAKTACYJNI udzielają porad laktacyjnych, oferująwizyty w poradni laktacyjnej lub w domu pacjenta.

Znajdziecie tu aktualną WIEDZĘ O LAKTACJI oraz cenne PUBLIKACJE w tej dziedzinie. Jesteśmy na bieżąco, więc co miesiąc dostaniecie streszczenia prac naukowych oraz garść informacji jeśli zamówicie nasz newsletter CNoLNews. Po książki i produkty warto zajrzeć do SKLEPIKu.

Co roku zapraszamy na ZJAZDY absolwentów i sympatyków CNoL, a ostatnie wydarzenia opisujemy w Z ŻYCIA SZKOŁY.

Share
 
Lekcje u najlepszych on-line

Znane amerykańskie konsultantki IBCLC Barbara Wilson-Clay, Kay Hoover i Jane Morton realizują projekt edukacyjny - uczą nas on-line! Warto skorzystać i od razu poćwiczyć język przed naszą konferencją!

http://www.goldlearning.com/  lekcję są też na Youtube ! ZAPRASZAMY!

Share
 
Spotkanie z Ministrem Zdrowia w sprawie SOO

4 stycznia 2017 wzięłyśmy udział w spotkaniu Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła z przedstawicielami organizacji pozarządowych zainteresowanych losem standardów opieki okołoporodowej. Kinga Osuch przygotowała dla Was sprawozdanie ze spotkania.

Share
Więcej…
 
Bronimy Standardów Opieki Okołoporodowej

Powstanie Standardów było mądrym konsensusem pomiędzy środowiskiem medycznym a stroną społeczną. Szpitale wdrażały je różnie, ale jednak liczyły się z aktem prawnym w randze rozporządzenia. Szkoliły się, włączały poszczególne zapisy do codzienności. RAPORT NIK wykazał jeszcze braki w realizacji, ale szliśmy do przodu. 

Nie rozumiemy dlaczego MZ zdegradował ten akt prawny? Przecież było tam siedem z 10 kroków WHO do udanego karmienia piersią. Obawiamy się, że bez niego ciężko będzie osiągnąć cel. Przyłączamy się do akcji FRpL. Wy też podpiszcie petycję! Chcemy wyjaśnień!

Share
 
Konferencja Medeli we Florencji 7-8 kwietnia

Sympozjum obejmuje najbardziej gorące tematy z dziedziny nauki o laktacji, znani i cenieni naukowcy, świetni wykładowcy - m.in. prof Diane Spatz, prof Donna Geddes, prof Shoo Lee. Może warto wybrać się do cudownej Florencji i zobaczyć słynne Duomo... POMYŚLCIE! Więcej infomacji na stronach Medeli

Share
 
X JUBILEUSZOWY ZJAZD CNoL

X JUBILEUSZOWY ZJAZD CNoL odbędzie się dnia 9-10 czerwca 2017 w Warszawie pt. Karmienie piersią to nie tylko żywienie!

Gość specjalny - Barbara Wilson-Clay, USA

ZAPRASZAMY! Więcej informacji i zapisy już wkrótce

Share
 
Przegląd kapturków dostępnych w Polsce

Dr Magdalena Castello-Rokicka zrobiła rewelacyjne narzędzie pomocne w pracy każdej CDLki - szczegółowy przegląd osłonek/kapturków dostepnych w Polsce. Przeanalizowała dane z ankiet od matek i od doradców. Warto zapoznać się i korzystać z tego sprzętu w prawidłowy sposób znając jego zalety, wady i właściwości. Unikniemy w ten sposób powatarzania obiegowych opinii, a naszą wiedzę jeszcze bardziej oprzemy na dowodach. Artykuł TU

Share
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 10

Newsletter

Login:

Email:

Kalendarz

« < Styczeń 2017 > »
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

---Promują karmienie piersią

Kursy CNoL

 

 

FTK

Osobą prawną prowadzącą placówkę jest Fundacja Twórczych Kobiet.


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.