logo

Polish (Poland)English (United Kingdom)
Centrum Nauki o Laktacji

Centrum Nauki o Laktacji istnieje od grudnia 2006 roku. Jest placówką kształcenia ustawicznego dorosłych wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych miasta stołecznego Warszawy pod numerem 931/K. Centrum jest organizatorem kształcenia podyplomowego dla lekarzy, położnych i pielęgniarek. Prowadzi kształcenie w zakresie opieki nad matkami i dziećmi, opieki okołoporodowej, zwłaszcza poradnictwa  laktacyjnego oraz żywienia. Od 2010 roku nosi imię dr n. med. Anny Oslislo.

NASZE KURSY prowadzone są według autorskich programów kształcenia, uzyskały akredytacje i zbierają najlepsze OPINIE.

Nasi WYKŁADOWCY i TRENERZY to osoby, które przez ostatnie 20 lat tworzyły poradnictwo laktacyjne w Polsce i są uznanymi autorytetami w tej dziedzinie.

Zgodnie ze statutem placówki nadajemy znany w Polsce CERTYFIKAT - tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego (CDL)

Jako jedyna placówka w Polsce przygotowujemy do uzyskania znanego na całym świecie tytułu Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny (IBCLC)

Kształcimy też osoby o innych zawodach, które mając pozytywne doświadczenia pragną promować karmienie piersią, wspierać matki w sytuacjach trudnych, organizować promocję zdrowia w środowiskach lokalnych. Osobom zajmującym się promocją nadajemy też tytuł Promotor Karmienia Piersią (PKP). Zobacz ŚCIEŻKI EDUKACJI LAKTACYJNEJ

DORADCY LAKTACYJNI udzielają porad laktacyjnych, oferująwizyty w poradni laktacyjnej lub w domu pacjenta.

Znajdziecie tu aktualną WIEDZĘ O LAKTACJI oraz cenne PUBLIKACJE w tej dziedzinie. Jesteśmy na bieżąco, więc co miesiąc dostaniecie streszczenia prac naukowych oraz garść informacji jeśli zamówicie nasz newsletter CNoLNews. Po książki i produkty warto zajrzeć do SKLEPIKu.

Co roku zapraszamy na ZJAZDY absolwentów i sympatyków CNoL, a ostatnie wydarzenia opisujemy w Z ŻYCIA SZKOŁY.

Adres Biura (do korespondencji): ul. Bobrowiecka 9, pokój G-8, 00-728 Warszawa 

Share
 
Krzyż Zasługi za uparte dążenie do celu

2 lutego 2018 roku dr n. med. Magdalena Nehring-Gugulska otrzymała odznaczenie państwowe - Srebrny Krzyż Zasługi za całokształt pracy naukowej i szkoleniowej, za zasługi w promocji zdrowia, wspierania kobiet karmiących piersią, edukacji personelu medycznego w zakresie naturalnego karmienia niemowląt. Odznaczenia wręczał w imieniu Prezydenta RP Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz w sali im. Stefana Starzyńskiego mieszczącej się w siedzibie MUW przy Placu Bankowym. Wicewojewoda wręczył 19 odznaczeń państwowych i resortowych.
Wielkie podziękowania dla Wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu - pracowników CNoL, doradców laktacyjnych i wszystkich, którzy w nas wierzą i nas wspierają!


Share
 
XI ZJAZD CENTRUM NAUKI O LAKTACJI

Centrum Nauki o Laktacji serdecznie zaprasza na konferencję szkoleniowo-naukową pt.„Karmienie piersią - skoro naturalne,to dlaczego bywa trudne?"
która odbędzie się w dniach 8 - 9 czerwca 2018 roku w hotelu SANGATE Hotel Airport, ul. 17 Stycznia 32, 02-148 Warszawa.
Gość specjalny: prof Juan Miguel Rodríguez
Zaproszenie i program

Share
 
Stanowisko CNoL w sprawie próchnicy

Przedstawiamy analizę najnowszego piśmiennictwa dotyczącego karmienia piersią i jego rzekomych związków z próchnicą wczesnodziecięcą. Nasze stanowisko jest odpowiedzią na ograniczanie karmienia po 12 mc życia z tego powodu. Uzupełniają je wyniki badań zachowań żywieniowych matek długokarmiących przeprowadzonych w tym roku przez nasz zespół badawczy. Polecamy STANOWISKO

Share
 
Konferencja „Położna w świecie nauki i praktyki". Weź udział w najważniejszym spotkaniu położnych!

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska i PZWL Wydawnictwo Lekarskie mają zaszczyt zaprosić na konferencję  „Położna w świecie nauki i praktyki”, która odbędzie się 23-24 marca 2018 r. w Warszawie.
Podczas spotkania wspólnie z ekspertami, poruszone zostaną różne zagadnienia dotyczące położnictwa w tym m.in. postępowania w krwotokach położniczych, opieki neonatologicznej ze szczególnym uwzględnieniem noworodków o niskiej masie urodzeniowej, jego pielęgnacji a także sposobów odżywiania i znaczenia odpowiedniej ilości wody w naszym organizmie. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na te tematy i dokonanie (a może nie?) rewizji dotychczasowych poglądów.
Więcej informacji


Share
 
Mamy odpowiedź Ministra Zdrowia na nasz list

W czerwcu br. wysłaliśmy list do Ministra Zdrowia wnioskując o refundację porad laktacyjnych na poziomie specjalistycznym oraz WYRÓWNANIE SZANS WSZYSTKICH KOBIET poprzez finansowanie z budżetu procedur i sprzętu koniecznego do pozyskiwania mleka biologicznej matki, dając mu pierwszeństwo przed finansowaniem sztucznych mieszanek. 30 sierpnia otrzymaliśmy odpwiedź, że nasz wniosek NIE JEST ZASADNY! Dlaczego? Ponieważ wszystko w Polsce jest świetnie! Chyba nikt w MZ nie przeczytał załączonego raportu z badań 6000 kobiet! Mieli 2,5 miesiąca! Nikogo to nie interesuje? Przeczytajcie odpowiedź Ministerstwa i pomyślcie co dalej robimy?

Test test, wielki test, czy litery się robiądalszy test

Pełna treść listu do Ministra

Odpowiedź Ministra

Share
 
Położne nie chcą standardu porady laktacyjnej???

Dobiegają końca prace nad nowym Standardem Opieki Okołoporodowej, mamy dziejową szansę podnieść jakość opieki nad matką i dzieckiem korzystając ze sprawdzonych i wystandaryzowanych narzędzi. Niestety podczas prac zespołu natknęłyśmy się na niezrozumiały dla nas opór władz Izby Położnych i Pielęgniarek oraz konsultanta krajowego ds. pielęgniarstwa położniczego. Dlaczego? Standard porady podstwoeej i specjalistcyznej mógłby być w koszyku świadczeń gwarantowanych? jest narzędziem o wysokiej skuteczności. Nie jest prawdą, że każda położna go zna i umie stsować, co wykazały liczne badania. Skąd taki krzyk i opór przed wdrożeniem tak wysoce skutecznego narzędzia? Mamy jedyną okazję wykorzystać potencjał polskich matek i oddanych lekarzy/położnych/pielęgniarek, aby znacznie poprawić jakość opieki i wskaźniki żywienia mlekiem kobiecym. To nie są duże koszty, kadra jest wyszkolona i czeka na procedurę. Wydatki rzędu 130 mln rocznie na refundację sztucznych mieszanek zostałyby znacznie ograniczone, co byłobynie lada sukcesem ekonomicznym dla polskiej ochrony zdrowia. Kto nam wyjaśni o co chodzi????

Share
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 11

Newsletter

Login:

Email:

Kalendarz

« < Luty 2018 > »
N P W Ś C P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

---Promują karmienie piersią

Kursy CNoL

 

 

FTK

Osobą prawną prowadzącą placówkę jest Fundacja Twórczych Kobiet.


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.