logo

Polish (Poland)English (United Kingdom)
Centrum Nauki o Laktacji

Centrum Nauki o Laktacji istnieje od grudnia 2006 roku. Jest placówką kształcenia ustawicznego dorosłych wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych miasta stołecznego Warszawy pod numerem 931/K. Centrum jest organizatorem kształcenia podyplomowego dla lekarzy, położnych i pielęgniarek. Prowadzi kształcenie w zakresie opieki nad matkami i dziećmi, opieki okołoporodowej, zwłaszcza poradnictwa  laktacyjnego oraz żywienia. Od 2010 roku nosi imię dr n. med. Anny Oslislo.

NASZE KURSY prowadzone są według autorskich programów kształcenia, uzyskały akredytacje i zbierają najlepsze OPINIE.

Nasi WYKŁADOWCY i TRENERZY to osoby, które przez ostatnie 20 lat tworzyły poradnictwo laktacyjne w Polsce i są uznanymi autorytetami w tej dziedzinie.

Zgodnie ze statutem placówki nadajemy znany w Polsce CERTYFIKAT - tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego (CDL)

Jako jedyna placówka w Polsce przygotowujemy do uzyskania znanego na całym świecie tytułu Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny (IBCLC)

Kształcimy też osoby o innych zawodach, które mając pozytywne doświadczenia pragną promować karmienie piersią, wspierać matki w sytuacjach trudnych, organizować promocję zdrowia w środowiskach lokalnych. Osobom zajmującym się promocją nadajemy też tytuł Promotor Karmienia Piersią (PKP). Zobacz ŚCIEŻKI EDUKACJI LAKTACYJNEJ

DORADCY LAKTACYJNI udzielają porad laktacyjnych, oferująwizyty w poradni laktacyjnej lub w domu pacjenta.

Znajdziecie tu aktualną WIEDZĘ O LAKTACJI oraz cenne PUBLIKACJE w tej dziedzinie. Jesteśmy na bieżąco, więc co miesiąc dostaniecie streszczenia prac naukowych oraz garść informacji jeśli zamówicie nasz newsletter CNoLNews. Po książki i produkty warto zajrzeć do SKLEPIKu.

Co roku zapraszamy na ZJAZDY absolwentów i sympatyków CNoL, a ostatnie wydarzenia opisujemy w Z ŻYCIA SZKOŁY.

Adres Biura (do korespondencji): ul. Bobrowiecka 9, pokój G-8, 00-728 Warszawa 

Share
 
Krzyż Zasługi za uparte dążenie do celu

2 lutego 2018 roku dr n. med. Magdalena Nehring-Gugulska otrzymała odznaczenie państwowe - Srebrny Krzyż Zasługi za całokształt pracy naukowej i szkoleniowej, za zasługi w promocji zdrowia, wspierania kobiet karmiących piersią, edukacji personelu medycznego w zakresie naturalnego karmienia niemowląt. Odznaczenia wręczał w imieniu Prezydenta RP Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz w sali im. Stefana Starzyńskiego mieszczącej się w siedzibie MUW przy Placu Bankowym. Wicewojewoda wręczył 19 odznaczeń państwowych i resortowych.
Wielkie podziękowania dla Wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu - pracowników CNoL, doradców laktacyjnych i wszystkich, którzy w nas wierzą i nas wspierają!


Share
 
XI ZJAZD CENTRUM NAUKI O LAKTACJI

Centrum Nauki o Laktacji serdecznie zaprasza na konferencję szkoleniowo-naukową pt.„Karmienie piersią - skoro naturalne,to dlaczego bywa trudne?"
która odbędzie się w dniach 8 - 9 czerwca 2018 roku w hotelu SANGATE Hotel Airport, ul. 17 Stycznia 32, 02-148 Warszawa.
Gość specjalny: prof Juan Miguel Rodríguez
Zaproszenie i program

Share
 
Stanowisko CNoL w sprawie próchnicy

Przedstawiamy analizę najnowszego piśmiennictwa dotyczącego karmienia piersią i jego rzekomych związków z próchnicą wczesnodziecięcą. Nasze stanowisko jest odpowiedzią na ograniczanie karmienia po 12 mc życia z tego powodu. Uzupełniają je wyniki badań zachowań żywieniowych matek długokarmiących przeprowadzonych w tym roku przez nasz zespół badawczy. Polecamy STANOWISKO

Share
 
Konferencja „Położna w świecie nauki i praktyki". Weź udział w najważniejszym spotkaniu położnych!

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska i PZWL Wydawnictwo Lekarskie mają zaszczyt zaprosić na konferencję  „Położna w świecie nauki i praktyki”, która odbędzie się 23-24 marca 2018 r. w Warszawie.
Podczas spotkania wspólnie z ekspertami, poruszone zostaną różne zagadnienia dotyczące położnictwa w tym m.in. postępowania w krwotokach położniczych, opieki neonatologicznej ze szczególnym uwzględnieniem noworodków o niskiej masie urodzeniowej, jego pielęgnacji a także sposobów odżywiania i znaczenia odpowiedniej ilości wody w naszym organizmie. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na te tematy i dokonanie (a może nie?) rewizji dotychczasowych poglądów.
Więcej informacji


Share
 
Mamy odpowiedź Ministra Zdrowia na nasz list

W czerwcu br. wysłaliśmy list do Ministra Zdrowia wnioskując o refundację porad laktacyjnych na poziomie specjalistycznym oraz WYRÓWNANIE SZANS WSZYSTKICH KOBIET poprzez finansowanie z budżetu procedur i sprzętu koniecznego do pozyskiwania mleka biologicznej matki, dając mu pierwszeństwo przed finansowaniem sztucznych mieszanek. 30 sierpnia otrzymaliśmy odpwiedź, że nasz wniosek NIE JEST ZASADNY! Dlaczego? Ponieważ wszystko w Polsce jest świetnie! Chyba nikt w MZ nie przeczytał załączonego raportu z badań 6000 kobiet! Mieli 2,5 miesiąca! Nikogo to nie interesuje? Przeczytajcie odpowiedź Ministerstwa i pomyślcie co dalej robimy?

Test test, wielki test, czy litery się robiądalszy test

Pełna treść listu do Ministra

Odpowiedź Ministra

Share
 
Walczymy o świadczenie - porada laktacyjna podsatwowa i specjalistyczna

Wraz z Polskim Towarzystwem Konsultantów i Doradców Laktacyjnych złożyłysmy dziś w MZ oświadczenie w sprawie wydzielenia świadczenia zdrowotnego - porada laktacyjna podstawowa, udzielana przez każdą położną i specjalistyczna, udzielana przez położna/lekarza - doradcę/konsultanta/specjalistę laktacyjnego. Położne zyskałyby dodatkowe finansowanie, a dyrektorzy szpitali/przychodni możliwość tworzenia specjalistycznych poradni laktacyjnych. Nasze stanowisko poparła Fundacja Rodzić po Ludzku. Pani mgr Ewa Janiuk z Naczelnej Rady Piel i Poł zapewniła, że Rada jest ZA wydzieleniem porady. Szczegóły i rozbieżności do omówienia.

Standard porady podstwoewej i specjalistcyznej jest narzędziem o wysokiej, udowodnionej skuteczności. To nie są duże koszty, kadra jest wyszkolona i czeka na procedurę. Wydatki rzędu 130 mln rocznie na refundację sztucznych mieszanek zostałyby znacznie ograniczone, co byłoby nie lada sukcesem ekonomicznym dla polskiej ochrony zdrowia.

Share
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 11

Newsletter

Login:

Email:

Kalendarz

« < Luty 2018 > »
N P W Ś C P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

---Promują karmienie piersią

Kursy CNoL

 

 

FTK

Osobą prawną prowadzącą placówkę jest Fundacja Twórczych Kobiet.


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.