logo

Polish (Poland)English (United Kingdom)
WYKŁADOWCY

Nasi wykładowcy to specjaliści z wybranych dziedzin medycyny w zakresie opieki nad matką i dzieckiem, których zawodową pasją jest zdrowie kobiet i dzieci, zwłaszcza w okresie laktacji. Wielu z nich to doświadczeni Międzynarodowi Konsultanci Laktacyjni (IBCLC).


Katarzyna Asztabska,

magister pedagogiki i nauk o rodzinie, IBCLC od 2004 roku, nauczyciel NPR i instruktor szkoły rodzenia.
Były członek Zarządu Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią, odpowiedzialna za organizację kursów dla pracowników szpitali „Jak wspierać karmienie piersią w placówkach służby zdrowia”, również wykładowca.
Współtwórca i sekretarz Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych.
Prowadziła własną poradnię laktacyjną i szkołę rodzenia.
Na co dzień pochyla się nad matkami karmiącymi oddziałów położniczo-noworodkowych i w Punkcie Laktacyjnym Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach.
Prywatnie matka dwóch synów wykarmionych piersią. Zagorzała czytelniczka literatury rozmaitej. Zakochana w przyrodzie polskich lasów, od czasu do czasu spoglądająca na świat z wysokości końskiego grzbietu.


Dr n. med. Jolanta Baszczeska

lekarz, pediatra, neonatolog. Od ponad 15 lat na stanowisku Głownego Konsultanta ds. Neonatologii w Szpitalu Specjalistycznym Św. Zofii (Centrum Medyczne Żelazna). Kieruje oddziałem Wcześniaków i Patologii Noworodka (III poziom referencyjności), który osiąga wręcz kapitalne wyniki karmienia mlekiem matki najmniejszych dzieci, porównywalne z najlepszymi klinikami na świecie. Wsparciem służy zespół szpitala, który zatrudnia najwięcej konsultantów IBCLC w Polsce. Doktor aktywnie działa w Warszawskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Wielokrotnie nagradzana, odznaczana, również laureatka konkursu "Profesjonaliści Forbesa 2012".


Dr n. med. Krystyna Bober-Olesińska

lekarz, anestezjolog, neonatolog, Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie (Karowa).


Anna Durka
Położna, technolog żywności, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie oraz SGGW. Pracownik naukowo- dydaktyczny Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Interesuje się żywieniem kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji. Od kilku lat w kręgu jej zainteresowań jest również aktywność fizyczna kobiet w ciąży i połogu. Prowadzi kursy dla instruktorek fitness, fizjoterapeutów oraz położnych przygotowujące ich do pracy z ciężarnymi. Mama trzech dziewczynek, świetnie zorientowanych w obszarze karmienia piersią. Zapalona narciarka, niedawno odkryła góry latem.
Piotr  Dziechciarz
Dr n. med. pediatra,  gastroenterolog, oddany lekarz dzieci i utalentowany wykładowca, pracuje w Klinice Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, tworzy zespół żywieniowy, pod czujnym okiem Profesor Hanny Szajewskiej  szlifuje swe merytoryczne i praktyczne umiejętności, zawsze w duchu medycyny opartej na faktach i dowodach naukowych. Zdobyte doświadczenie przekazuje studentom, lekarzom, pielęgniarkom i położnym.

Agnieszka Krauze
Dr n.med, pediatra, alergolog, rok ukończenia studiów 1987, obecnie adiunkt Kliniki Pneumonologii i Chorób Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, opiekun Studenckiego Koła Naukowego przy klinice, staże alergologiczne: Berlin, Mayo Clinic Rochester, USA. Zainteresowania: alergia pokarmowa, alergia na leki.
Żona i matka alergików.

Barbara Królak – Olejnik

prof.nadzw. dr hab. n.med. specjalista pediatra, neonatolog, IBCLC od 2005 r.
Kierownik Katedry i Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Wieloletni staż w  Oddziale Neonatologii Katedry i Kliniki Ginekologii, Perinatologii i Neonatologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - pierwszy w Polsce Oddział III stopnia referencyjności, posiadający tytuł "Szpitala przyjaznego dziecku". Prezes i współtwórca Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, będącego członkiem Europejskiego Towarzystwa Laktacyjnego ELACTA. Członek wielu towarzystw naukowych, min.: Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej. Autor i współautor 107 prac naukowych. Prywatnie - mężatka, mama Marty i Maćka wykarmionych piersią. Fascynatka podróży, dobrych zdjęć i muzyki.


Iwona Maruniak-Chudek
Dr hab. n.med. specjalista pediatra i neonatolog, obecnie kierownik Kliniki Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wraz z Zespołem promuje karmienie pokarmem naturalnym nawet najmniejszych wcześniaków oraz kangurowanie i kontakt małego pacjenta z matką. Prywatnie jest mamą trójki dzieciaków, które karmiła naturalnie w sumie przez prawie pięć lat.

Monika Nagadowska,
Chirurg onkolog, adiunkt Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii Warszawa. Choroby piersi - zawód i pasja. Hobby nurkowanie.

Magdalena Nehring – Gugulska,
dr n. med., pierwszy Międzynarodowy Certyfikowany Konsultant Laktacyjny (IBCLC) w Polsce (od 1996 roku), w latach 1992 – 1997 pracowała w Poradni Laktacyjnej Szpitala Św. Zofii w Warszawie, do roku 2006 pełniła funkcję Sekretarza Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią i zorganizowała 10 konferencji z okazji Światowego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią. Wieloletni wykładowca i współautorka programów nauczania m.in.  „Karmienie piersią w codziennej praktyce” i „Problemy w laktacji” oraz programu "Jak wspierać karmienie piersią w placówkach służby zdrowia". Wydała też popularny poradnik „Warto karmić piersią”. Autorka licznych publikacji na tematy związane z karmieniem naturalnym niemowląt. Współpracowała 18 lat z czasopismem "Twoje Dziecko". Opracowała Standardy postępowania w laktacji i protokół leczenia zapalenia piersi. Współtwórca pierwszego podręcznika dla profesjonalistów laktacyjnych pt. Karmienie piersią w teorii i praktyce wydanego przez Medycynę Praktyczną w 2012 roku. Aktualnie dyrektor niepublicznej placówki edukacyjnej - Centrum Nauki o Laktacji i prezes Fundacji Twórczych Kobiet.Zorganizowała 10 zjazdów naukowych placówki i szefuje wiekszości jej przedsięwzięć edukacyjnych. W 2017 roku odzanczona najwyższym odznaczeniem Izby lekarskiej Laudabilis (Godny Uznania) za całokształt działalności.Historię swojej pasji i bojów toczonych o karmienie piersią w Polsce opisuje na blogu: http://breastfeedingpl.wordpress.com. Prowadzi stronę http://doktormagda.med.pl/.

Prywatnie mama piątki dzieci i babcia dwójki wnucząt. Kocha góry, podróże i muzykę. Uprawia wiele dyscyplin oraz tańczy. Wyczyn sportowy - ukończyła Bieg Piastów 2013 z czasem 2h40min i nadal startuje. W 2016 pokonała 1/8 Iron man.

Śp. Anna Oslislo, PATRON SZKOŁY

Dr n. med. Anna Oslislo, specjalista pediatrii  i neonatologii, od 2005 roku IBCLC, nauczyciel akademicki z 25-letnim stażem, wykładowca kursów dotyczących problemów laktacji organizowanych przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią w Warszawie i w Zabrzu oraz Centrum Nauki o Laktacji. Dopóki nie zachorowała, pracowała na Wydziale Opieki Zdrowotnej w Wyższej Szkole Nauk Stosowanych w Rudzie Śląskiej oraz w Oddziale Noworodków i Wcześniaków w Knurowie. Autorka i współautorka 55 prac naukowych, współautorka  podręczników i materiałów edukacyjnych nt. karmienia piersią. Odeszła do Pana dnia 1 lutego 2010. 15 maja 2010 podczas III zjazdu CNoL nasza szkoła przyjęła jej imię. WSPOMNIENIE


Kinga Osuch,

Położna, Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny IBCLC, magister socjologii.
Jest koordynatorem opieki laktacyjnej i psychologicznej w Szpitalu Św. Zofii w Warszawie, który jest Szpitalem Przyjaznym Dziecku i jednym z najlepszych szpitali położniczych w Polsce. Bezpośrednio pracuje z matkami w oddziale  położniczo-noworodkowym i w poradni laktacyjnej Bona Mater.  Jest nauczycielem CNoL (wykładowcą, trenerem, egzaminatorem). Ma czworo dzieci.

Beata Pawlus,
Dr n. med. – pediatra, neonatolog. Lekarz, pracownik naukowy  i nauczyciel akademicki w Klinice Położnictwa i Perinatologii PAM w Szczecinie. Od 2005 roku  Ordynator Oddziału Neonatologii Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. Świętej Rodziny w Warszawie. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych (w tym dotyczących pokarmu kobiecego).
Prywatnie - mama dwóch synów. Hobby – sporty ekstremalne, taniec, podróże.
Agnieszka Pietkiewicz,

dr n. o zdr., psycholog, psychoterapeuta, CDL, pracuje w Szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku oraz prowadzi praktykę indywidualną w gabinecie psychoterapeutycznym. W CNoL pełni funkcję specjalisty ds. standardu CDL, prowadzi szkolenia łączące tematykę psychologiczną i laktacyjną.

Wielbicielka  turystyki pieszej i teatru na przyzwoitym poziomie.

Jej „sukces sportowy” to zajęcie 135 miejsca w Nocnym Biegu Świętojańskim na dystansie 10km.
Katarzyna Raczek – Pakuła,
Lekarz pediatra, IBCLC. Od 10 lat Pracuje w Poradni Laktacyjnej Szpitala Specjalistycznego Św.Zofii i w Poradni Laktacyjnej Przychodni Babka Medica w Warszawie, prowadzi też własną praktykę lekarską. Członek PTKiDL. Żona i matka, harcerka, rowerzystka i łazik górski.

Barbara Pilucik,

mgr położnictwa, położna ze stażem pracy na różnych oddziałach Szpitala św. Zofii (Centrum Medycznego "Żelazna") . Ukończyła pierwszy kurs IBCLC w 2004 roku. Aktualnie, po raz kolejny w życiu, zafascynowana pracą z kobietami w potrzebach, także laktacyjnych.

Mama dwójki dzieci.


Dr n. med. Maciej Postolski

lekarz, specjalista medycyny nuklearnej, absolutny spec od technik obrazowania gruczołu piersiowego

Anna Muszyńska, zdjęcie

Agnieszka Muszyńska

CDL, magister położnictwa, pracuje jako edukator ds laktacji i prowadzi Poradnie laktacyjną w Szpitalu Klinicznym im. ks Anny Mazowieckiej w Warszawie, gdzie prowadzi też zajęcia I publikuje poradniki dla rodziców wcześniaków. O d kilku lat wykładowca i trener w CNoL, członek PTKiDL. Prywatnie mama trójki dzieci, urlop spędza najchętniej w górach (z plecakiem), jest w trakcie zdobywania Korony Gór Polski.

Aneta Skworc

Fizjoterapeutka NDT-Bobath. Na co dzień pracuje w Poradni Wczesnej Interwencji w Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu. Ma doświadczenie w pracy na Oddziale Intensywnej Terapii oraz na Oddziale Noworodków i Wcześniaków w Zabrzu. Organizatorka wielu szkoleń i warsztatów dla lekarzy i terapeutów na terenie śląska. Prywatnie mama dwóch synów: nastolatka i przedszkolaka.


Paulina Stobnicka- Stolarska

Neurologopeda i nauczyciel Komunikacji Alternatywnej i Wspomagajacej (AAC). Pracownik Kliniki Położnictwa i Patofizjologii Wcześniaka/ Noworodka szpitala MSW oraz Przedszkola Specjalnego dla Dzieci z Niepełnosprawnością Sprzężoną w Warszawie. Współpracuje z CNOL, UW, SWPS. Propagatorka karmienia naturalnego i upowszechniania wiedzy z zakresu rozwoju umiejętności jedzenia małych dzieci.
Mężatka i matka dwóch córek.

Joanna Suchocka,
Fizjoterapeutka, absolwentka Wydziału Rehabilitacji warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Od wielu lat związana z Centrum Zdrowia Dziecka i zajmująca się tam usprawnianiem niemowląt i dzieci z problemami neurorozwojowymi. Pracownik naukowo- dydaktyczny Zakładu Fizjoterapii AWF w Warszawie. Bardzo ceni sobie bycie żoną i matką (studentki i przedszkolaka) i spędzanie z nimi aktywnie czasu.

Dr. n. med. Beata Szerstobitow,

lekarz, specjalista medycyny nuklearnej,


Beata Sztyber

dr n. o zdr., położna, pedagog, IBCLC, CDL. Promocją karmienia piersią zajmuje się od 25 lat. Aktualnie jest wykładowcą Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie przygotowuje do pracy przyszłe położne.  Wcześniej przez wiele lat zatrudniona w Szpitalu św Zofii w Warszawie, jest współodpowiedzialna za zmiany w opiece okołoporodowej w tym szpitalu, który był prekursorem zmian w Polsce. Przez dwanaście lat pracowała na rzecz Stowarzyszenia Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią, gdzie uczestniczyła w wielu ocenach i reocenach szpitali w ramach inicjatywy Szpital Przyjazny Dziecku. Współtworzyła zasady monitoringu i reocen Szpitali Przyjaznych Dziecku w Polsce.  Szkoliła szpitale, zespoły oceniające i reoceniające. Jest wykładowcą, trenerem i egzaminatorem Centrum Nauki o Laktacji. Współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców laktacyjnych. Współorganizowała wiele konferencji, autorka licznych publikacji. Prywatnie mama Ani i Franka.


Ewa Ślizień – Kuczapska,
lekarka, ginekolog - położnik, Prezes Stowarzyszenia Nauczycieli NPR, prywatnie mama trójki dzieci.

Marek Wrześniewski,
fizjoterapeuta Koncepcji NDT Bobath, związany z Kliniką Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Centrum Zdrowia Dziecka.
Wanda Urmańska,
Matka 5-ki dzieci karmionych piersią od 3 miesięcy do 3 lat; psycholog kliniczny, konsultant laktacyjny IBCLC od 1997 roku, asystent w Zakładzie Wczesnej Interwencji Psychologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
Monika Żukowska – Rubik,

Dr n. med. od 2003 roku konsultant IBCLC, od 15 lat pracuje w poradni laktacyjnej Szpitala Specjalistycznego Św. Zofii w Warszawie, gdzie prowadzi pacjentki i niemowlęta z trudnymi problemami w karmieniu piersią. Jest wykładowcą, trenerem szkolenia praktycznego i egzaminatorem na kursach organizowanych przez Centrum Nauki o Laktacji dla kandydatów na doradców i konsultantów laktacyjnych. Jest również współautorem programów szkoleniowych m.in.: „Karmienie piersią w codziennej praktyce” i „Problemy w laktacji”. W szkole CNoL pełni funkcję wicedyrektora. Publikuje prace nt. postępowania w laktacji w czasopismach dla lekarzy i położnych. Jest autorką i konsultantem artykułów na temat karmienia piersią w pismach dla matek. Jest współtwórcą Rady Międzynarodowych Konsultantów Laktacyjnych,  której przewodniczyła w latach 2005-2009 (obecnie Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych). Do roku 2009 prowadziła działalność na rzecz promocji karmienia naturalnego w ramach Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią. Jest współautorem I i II edycji materiałów szkoleniowych „Jak wspierać karmienie piersią w placówkach służby zdrowia”. Współtworzyła pierwsze polskie wydanie podręcznika dla profesjonalistów laktacyjnych pt. "Karmienie piersią w teorii i praktyce" wydanego prze medycynę Praktyczną w 2012 roku. Prywatnie żona lekarza i mama trójki dzieci, karmionych piersią w sumie przez 8 lat. Uwielbia taniec, teatr i narty.

Joanna Żołnowska,

Położna, mgr pedagogiki, IBCLC. Pełni funkcję koordynatora wdrażania Inicjatywy Szpitala Przyjaznego Dziecku w Szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku. Organizuje konferencje i szkolenia dla członków Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. Nauczyciel CNoL (wykładowca, trener, egzaminator), kierownik kursów, współautor programu kursu: Karmienie piersią standardem w opiece okołoporodowej. Członek PTKiDL. Prywatnie mama 2 dzieci.


Share
 

Newsletter

Login:

Email:

Kalendarz

« < Luty 2018 > »
N P W Ś C P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

---Promują karmienie piersią

Kursy CNoL

 

 

FTK

Osobą prawną prowadzącą placówkę jest Fundacja Twórczych Kobiet.


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.