logo

Szkoła mam

 

    Szkoła Mam to propozycja dla kobiet, które chcą udoskonalić warsztat pracy w zawodzie MATKA. Idea ta dotarła do Polski przekazywana od grupki do grupki matek, które odkryły wartość spotkań „nie tylko po to, aby narzekać na dzieci”. Pierwsze szkolenia odbywały się w oparciu o książkę Betty Chase Discipline them, love them (Cook Communications Ministries, 1982) oraz doświadczenia osób prowadzących zajęcia. Obecnie wymieniony podręcznik jest dostępny w języku polskim dzięki Oficynie Wydawniczej Vocatio (B. Chase, Mądra miłość). Od kilkunastu lat prowadzimy Szkoły Mam  w Warszawie i okolicach jako kontynuację Szkoły Żon lub oddzielne warsztaty.

    Szkoła Mam obejmuje 15 spotkań prowadzonych przez liderkę w niedużej grupie kobiet. Większość tematów zaczerpniętych jest z wspomnianego podręcznika. Rozwijamy je korzystając  z innych pozycji literatury fachowej oraz autentycznych przykładów z życia. Zdobywamy wiedzę z dziedziny psychologii i pedagogiki, dzielimy się spostrzeżeniami i doświadczeniami, radzimy sobie wzajemnie. Wspólnie szukamy sposobów na mądre wychowanie. Jednak prawdziwa praca odbywa się w domu. Obserwujemy nasze dzieci i próbujemy je zrozumieć.  Uczymy się wyrażać uczucia. Stawiać wymagania nie niszcząc poczucia wartości u dziecka. Być rodzicem konsekwentnym i nie tracić autorytetu. Przedkładać miłość ponad rygoryzm i wygodę. Taka praca domowa przemienia rodzinę. Stanowi ona najważniejszy element kształcenia.


    Zawsze też znajdujemy czas na wymianę praktycznych informacji i pomysłów. Będąc na szkoleniu można usłyszeć, jak zorganizować „babski wieczór z dorastającą córką” , co ofiarować chrześniakowi z okazji Pierwszej Komunii… Jest okazja, by skonsultować opinie o okolicznych przedszkolach i szkołach, wymienić dziecięce ubranka, pożyczyć wózek... Dlatego każde spotkanie jest wyjątkowe!

 

Kalendarz

« < Czerwiec 2024 > »
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kram

 

 

Wspierają nas

Facebook


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.