logo

Krzesła na kółkach przy kuchennym stole

Nie sądziłam,  że rodzinne posiłki mogą być prawdziwym wyzwaniem! Gdy czwórka naszych maluchów (między najstarszym a najmłodszym dzieckiem jest pięć lat różnicy) dorosła do siedzenia przy stole okazało się, że wspólne jedzenie posiłków jest trudne i wyczerpujące fizycznie - szczególnie dla mnie. Problem dotyczył naszych krzeseł, które były drewniane i dość ciężkie. Oto jakie miałam trudności:

  • Gdy dziecko się wgramoliło na krzesło, trzeba było je przysunąć, co dość obciążało plecy i wymagało biegania dookoła stołu.
  • Wysokość krzesła - dostosowana dla osoby dorosłej - nie była odpowiednia dla dziecka i wymagała regulacji przy pomocy jednej lub dwóch poduszek.
  • Dzieci uwielbiały odpychać się rączkami od stołu, co powodowało miłe bujanie się i niemiłe, a nawet niebezpieczne upadki.
  • Po posiłku  należało każde krzesło odsunąć od stołu, żeby umozliwić maluchom odejście od stołu. Siedząc blisko stołu dzieci nie mogły przejść do pozycji klęczącej bokiem i zsunąć się na podłogę.
  • Codzienne zamiatanie lub odkurzanie pod stołem także było uciążliwe - za każdym razem trzeba było odstawić i dostawić sześć krzeseł.

Wszystko zmieniło się, gdy kupiliśmy do kuchni krzesła na kółkach z regulacją wysokości. Dzieci po wgramoleniu się na krzesło podjeżdżają na swoje miejsce samodzielnie. Przyciągają się do stołu trzymając się rączkami za blat. Każde krzesło jest ustawione na odpowiednią wysokość dla konkretnego dziecka. Bujanie się jest niemożliwe – odpychanie się od stołu powoduje, że krzesło po prostu odjeżdża na metalowej pięcioramiennej nodze. Na szczęście bardzo łatwo wrócić do stołu! Po posiłku dzieci odsuwają się od stołu (nie potrzeba dużo siły) i samodzielnie schodzą z krzeseł. Dodatkowo, dzięki łatwemu przesuwaniu krzeseł sprzątania podłogi w kuchni stało się naprawdę proste. Mogliśmy ten codzienny obowiązek powierzyć synowi. Polecam!

DT          

 

Kalendarz

« < Maj 2024 > »
P W Ś C P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Kram

 

 

Wspierają nas

Facebook


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.